2021/20222021/2022AktualnościOgłoszenia

2 lutego obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane potocznie świętem Matki Bożej Gromnicznej, które przypada czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia. Święto to należy do najdawniejszych, gdyż było obchodzone w Jerozolimie już w IV w.

W tym dniu uczestniczyliśmy w Eucharystii o godz. 9.00 w naszym parafialnym kościele. Do kościoła przynieśliśmy ze sobą świece, które poświęcił o. Piotr Wiśniowski SP. Od 1997 r. w tym dniu obchodzimy również ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich.

W swojej modlitwie szczególnie pamiętaliśmy o naszych ojcach pijarach i siostrach pijarkach prosząc jednocześnie o dar nowych powołań do Szkół Pobożnych.

Prosząc, aby Maryja nas ochraniała i opiekowała się nami, większości z nas światło świec udało się donieść do naszej szkoły 🙂