2023/2024Aktualności

12 grudnia naszą szkołę odwiedziła dwunastoosobowa grupa przyszłych pedagogów z Węgier, Słowenii, Niemiec i Hiszpanii, którzy obecnie studiują w Krakowie w ramach mobilności studenckiej programu Erasmus+. Wizyta ta odbyła się dzięki inicjatywie Pana dr hab. Łukasza Albańskiego, wykładowcy Uniwersytetu Pedagogicznego oraz opiekuna studentów przebywających w Krakowie na wymianie.

Studentki i studenci zawitali do klas II – VIII,  gdzie w małych grupkach prowadzili konwersacje w języku angielskim. Pojawiły się też krótkie dialogi po hiszpańsku i niemiecku. Był pełen przekrój tematów – od prostych informacji o sobie, hobby, zainteresowania, tematy szkolne, podróże, po plany na przyszłość, a nawet … politykę. Niektórzy uczniowie od razu entuzjastycznie wchodzili w dialog z gośćmi, inni potrzebowali dłuższej chwili by przełamać barierę językową.  Pozytywne podejście i zainteresowanie studentów przełamywało lody nawet u najbardziej nieśmiałych uczniów. Studentom podobało się to, z jaką otwartością i ciekawością przyjęli ich nasi uczniowie. Spotkanie z gośćmi z zagranicy było świetną możliwością doskonalenia używania języka obcego w praktyce, podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz zaprezentowania naszej szkoły oraz Krakowa.