2023/2024Aktualności

Nasi nauczyciele i pracownicy Szkoły, którzy wspierają nas z Nieba

 

s. Małgorzata Słomiana Sch.P. ur. 1962, zm. 2009

 

Jedna z trzech pierwszych pijarek Polek. Nauczycielka matematyki i pasjonatka gór. Pierwsza dyrektorka naszej szkoły, całym sercem zaangażowana w tworzenie fundamentu naszej szkolnej wspólnoty. Związana z naszą szkołą w latach 1996-1999.

 

 

Adam Borgiasz ur. 1974, zm. 2011

Wyjątkowy mąż i ojciec dwójki dzieci. Cudowny nauczyciel historii, z którego osoby promieniowała codzienna radość, pasja, serdeczność, uczynność i profesjonalizm. Jego lekcje pozostają w pamięci nas i naszych absolwentów. Strażak czynnie służący w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Związany z naszą szkołą w latach 2001- 2011.

 Danuta Rylewicz  ur. 1961, zm. 2023

Wyjątkowa kobieta, która swą energią i radością inspirowała naszą szkolną codzienność. Pasjonatka kwiatów, ładu, skutecznego cichego działania i niezłomnego optymizmu. Każdego dnia wspierała nas swoją radością oraz pracą nad utrzymaniem porządku w szkolnych pomieszczeniach.

Związana z naszą szkoła w latach 1997 – 2024.

 

PAMIĘTAJMY O NICH W NASZEJ MODLITWIE

 

Od południa dnia Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać jeden raz odpust zupełny.

Warunki zyskania odpustu są następujące:

1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,

2) odmówienie “Ojcze nasz” i “Wierzę w Boga”,

3) dowolna modlitwa w intencjach Ojca św.,

4) Spowiedź i Komunia św.

 

W dniach od 1 do 8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami. W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza pozyskuje się odpust cząstkowy.

 

Ofiarujmy ten cenny dar odpustów za zmarłych pamiętając, że niekoniecznie muszą być to osoby nam znane, nie musimy wymieniać konkretnego imienia – wystarczy ofiarować odpust w intencji osoby zmarłej, która tego odpustu potrzebuje.