2022/2023Aktualności

14 października 2022 r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet naszej szkolnej rodziny i pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 im. Pauli Montal Sióstr Pijarek w Krakowie.

 

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Najpierw pierwszoklasiści, ubrani w szkolne stroje galowe wzięli udział w Eucharystii. Bezpośrednio po Mszy Świętej uczniowie w obecności Siostry Dyrektor – Kingi Żelazko,  Pani Wicedyrektor – Agnieszki Roszczak, Wychowawczyni – Edyty Imos, Grona Pedagogicznego, Rodziców oraz społeczności szkolnej zaprezentowali, czego już nauczyli się w naszej szkole. Recytowali wiersze, rozwiązywali zagadki, śpiewali piosenki, grali na instrumentach. Centralnym punktem uroczystości było złożenie przysięgi przez pierwszoklasistów oraz pasowanie przez Siostrę Dyrektor na uczniów klasy pierwszej. Przyrzeczenie złożone przed pocztem sztandarowym szkoły oficjalnie zakończyło okres próby i przypieczętowało przynależność uczniów klasy pierwszej do naszej szkoły. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy, książki oraz upominki. Po  oficjalnej ceremonii, dzieci wraz z Rodzicami i Wychowawcą udały się na słodki poczęstunek, podczas którego z ochotą dzieliły się wrażeniami z tej uroczystej chwili.

 

Pragniemy podziękować Rodzicom klasy pierwszej za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tej ważnej dla ich dzieci uroczystości.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy oraz samych radosnych dni w murach naszej szkoły.

Wychowawczyni: Edyta Imos