2022/2023Aktualności

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2022r. odbyła się z tej okazji akademia. W uroczystym apelu, który rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, dyrekcja, nauczyciele. 11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku. Obchodom towarzyszyło także wspólne śpiewanie najpopularniejszych pieśni patriotycznych. W tym dniu odbyły się również  warsztaty edukacyjne pt.: „Baśka Murmańska” przybliżające uczniom z klasy 1 i 2 dzieje odzyskania przez Polskę niepodległości.